Bebek Dostu
26 Kasım 2018

SARAY DEVLET HASTANESİ EMZİRME POLİTİKASI

1-Kurumumuzun Emzirme Politikası olup,temel politikası ANNE SÜTÜ İLE BESLENMEDİR.

2-Kurumumuzda çalışan personel BEBEK DOSTU HASTANE POLİTİKASI doğrultusunda eğitim almıştır ve politikamız tüm personel tarafından bilinmektedir.Eğitimlerimiz her dönem tekrarlanmaktadır.

3-Kurumumuza başvuran gebelere ve yeni doğum yapmış annelere  ANNE SÜTÜ ve EMZİRME  konulu eğitim verilmektedir.

4-Hastanemizde doğan tüm bebekler bir saat içinde sağlık personeli gözetiminde annelere yardımcı olunarak emzirtilir ve süt salınımı arttırılmaya çalışılmaktadır.

5-Kurumumuzda tıbbi zorunluluk olmadıkça tüm yeni doğanlara sadece ANNE SÜTÜ ile beslenme önerilmektedir.

6-Anne ve bebeğin tensel  ve bedensel teması doğar doğmaz sağlanır,  anne ve bebek taburcu olana kadar aynı odada kalmaktadır.

7-Annelere bebeklerini bebeğin istediği sıklıkta ve sürede emzirmeleri öğütlenmektedir.Taburcu olana dek anne ve diğer aile bireyleri anne sütünün önemi, emzirme ve karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında eğitimler verilmektedir.

8-Anneler bebeklerini ilk 6 ay sadece  anne sütü,  6. Aydan sonra ek besinlerle beraber en az  2 yaşına kadar  anne sütü ile beslenmesi konusunda eğitim verilmektedir.

9-Anneler bebeklerinden ayrı kalmak zorunda olduklarında emzirmenin devamını nasıl sağlayacağı konusunda  süt sağma ve saklama konusunda eğitilmektedir.

10-Kurumumuzda Ulusal bebek formüllerinin satış uygulamaları benimsenmiştir.

11-Kurumumuzda anneler taburcu olduktan sonra da emzirmeye devam edebilmeleri, karşılaşabilecekleri sorunları çözebilmeleri bebeklerinin ve kendilerinin kontrollerini yaptırabilmeleri açısından başvurabilecekleri sağlık kuruluşları ve hastanemiz danışmanlık hizmetleri  hakkında  0282 768 15 34  dahili: 1085  nolu telefon ile  bilgilendirilmektedirler.